Při procházce areálem naší nemocnice na nás ze všech koutů doléhá jaro: při cestě od tramvajové zastávky září zlatý déšť, vzduch je svěží a z trávy vykukují fialky, sedmikrásky a rozrazil.

Některým pacientům však zdravotní stav nedovolí, aby se mohli touto krásou pokochat, a tak jsme se spolu s našimi dobrovolníky rozhodli přinést jaro za nimi - na Oddělení dlouhodobé péče a do Domova Vlčí mák.

A jak takové společné vítání jara probíhalo? Přenesli jsme motivy květin, berušek, ptačí hnízda a mnohé další symboly jara na přáníčka na Oddělení dlouhodobé péče, kde dobrovolníci společně s pacienty přáníčka vytvářeli. Vznikaly jedinečné výtvory, kterými si pacienti vyzdobili své pokoje, někteří do přáníček vepsali věnování a darovali je svým přátelům a blízkým.

O týden později proběhlo velké jarní tvoření s veterány z Domova Vlčí mák a Domova péče o válečné veterány. Veteráni obdrželi dřevěný kruhový výřez jako základ, na němž s pomocí dobrovolníků vytvářeli krásné a pestré dekorace s velikonočními motivy zajíců, vajíček, květin a pestrobarevných stužek. Personál pak pomohl veteránům umístit dekorace, které našly své místo například na dveřích pokojů.

Děkujeme našim dobrovolníkům, personálu Domova Vlčí mák a Oddělení dlouhodobé péče za fantastickou spolupráci a všem přejeme krásné a slunné jarní dny! :)