Seznamte se. Jmenuje se Karolína a do ÚVN začala chodit jako dobrovolnice, když jí bylo patnáct let. Včera večer byla za svou činnost odměněna cenou Křesadlo pro nejlepších 10 dobrovolníků z Prahy za rok 2018.

Celý příběh začal díky Gymnáziu OpenGate, které Karolína navštěvuje. Jak sama říká: „bez školy bych se k dobrovolnictví určitě jednou také dostala, ale pravděpodobně mnohem později. “Škola jim doporučila možnost pomáhat zvířatům na selském dvorku, ale Karolína chtěla pomáhat starším lidem či dětem. Bohužel jí kvůli věku všude odmítli. Nevzdávala to a hledala dál. Při odběrech krve si v ÚVN všimla plakátu, že je možné se u nás v nemocnici zapojit jako dobrovolník a následně zjistila, že zde v případě dostatečné vyzrálosti a odpovídajícím komunikačním schopnostem nemusí čekat až do osmnácti.

Ve středu večer převzala Karolína Hrabalová z rukou primátora MUDr. Zděnka Hřiba diplom a Křesadlo – cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci, a přijala gratulace od zakladatelů organizace Hestia, která ceny dobrovolníkům uděluje už od roku 2001.

Svou klientku v Domově Vlčí mák navštěvuje už třetím rokem, co jí to přináší, si můžete přečíst na webu https://dobrovolnici.uvn.cz/cz/dobrovolnikem-v-uvn/dobrovolnikovy-zápisky