Letní, prázdninové měsíce se zpravidla nesou v duchu odpočinku. Výtvarné dílny ale dokážou člověka z lenošení vytáhnout lehce a přinést mnoho rozptýlení a radosti. Tento měsíc se tvořilo celkem čtyřikrát na třech odděleních, a tak všem příznivcům Dobrovolnického centra ÚVN přinášíme krátký fotoreport.

V úterý 16. 7. tvořili pacienti Oddělení dlouhodobé péče spolu s dobrovolníky jednoduchý dekorativní předmět. Tzv. ubrouskovou metodou zdobili mističky. V průběhu dílny se vytvořil jazykový kroužek, kde se čile konverzovalo česko-španělsko-anglicky :)

O den později, tentokráte na psychiatrickém oddělení, vznikaly rukama pacientů pestrobarevné i minimalistické (a zcela kouzelné!) mandaly.

V pondělí 22. 7. jsme s našimi dobrovolníky dorazili na dermatologické oddělení, kde jsme na lůžkách následné péče tvořili se čtyřmi seniorkami. Tématem dílny bylo malování na textil. Každá pacientka si vytvořila polštářek s osobitým designem!

Poslední červencová dílna se opět nesla v duchu malování na textil. Tentokráte na Oddělení psychiatrie vznikla spousta krásných osobitých vzorů na textilních taškách a stahovacích batozích.

Děkujeme našim dobrovolníkům a personálu na odděleních za skvělou spolupráci.

Líbí se Vám naše dílny? Přidejte se k nám! :) Potěšíte nejen naše pacienty, ale i sebe. Poznáte nové lidi a třeba předáte i nějaké zkušenosti ;)

Krásný zbytek léta přeje Dobrovolnické centrum ÚVN