Málokdo ho slaví, a přitom stačí tak málo, darovat úsměv druhým. My v Dobrovolnickém centru se řídíme heslem, že úsměv dokáže zázraky, a tak jsme na Den úsměvů v sobotu 5. října vyrazily s partou usměvavých dobrovolnic za pacienty.

Celkem jsme navštívily přes 230 hospitalizovaných, abychom jim v sychravém počasí zlepšily náladu přáníčky od šikovných studentů z Gymnázia Nad Alejí a ZŠ Dubec a také čajem Dobrá nálada, který nám již podruhé darovala společnost Sonnentor.

Pro veterány uspořádal Domov Vlčí mák navíc příjemné odpolední setkání s čajem a vyprávěním o zakladateli firmy Johannesu Gutmannovi, který stejně jako mnozí z  klientů strávil dětství těžkou prací na poli a díky lásce k půdě vybudoval podnik založený na úctě k tradici, řemeslu, ruční práci a přírodě i lidem. Děkujeme všem, kdo akci podpořili a našim dobrovolníkům za velkou účast.

Dovětek... Oslavovat úsměv můžete každý den. Úsměv, i ten který darujete po ránu sami sobě v zrcadle, může podle MUDr. Nešpora zlepšit Vaše zdraví a prodloužit Vám život.