Vzpomenete si, kdy jste se naposledy plavili lodí a jak voní voda? Naši veteráni doprovázení personálem i dobrovolníky z Dobrovolnického centra ÚVN si to mohli spolu s veterány letos připomenout při plavbě lodí po Vltavě, a to hned dvakrát!

  28. srpna a 4. září jsme vypluli z Dvořákova nábřeží na dvouhodinovou plavbu po Vltavě.  Popovídali jsme si o historických památkách, které jsme cestou spatřili, a u Kampy jsme si  připomněli pohádkové vodnické vyprávění z Malé Strany „Kam běží modrá liška“. Žádného vodníka jsme však nezahlédli (ani lišku) – asi proto, že sluníčko hřálo jak uprostřed léta, a tak by vodníkům v  takovém počasí přestalo kapat ze šosu.

Během výletu se veteráni mohli osvěžit dobrou kávou nebo limonádou a užít si příjemného větříku. Jsme rádi, že se výlet uskutečnil  navzdory epidemii koronaviru a věříme, že bude v příštím roce podobně krásných výletů mnohem více.

A vy se nechte pozvat na výlet prostřednictvím fotografií z plavby a prostřednictvím obrazovky počítače se staňte součástí výletů! :)