Babí léto je obdobím, kdy léto pomalu předává žezlo podzimu, ale ještě se ho nechce nadobro vzdát. Obdobím, kdy se po lukách a záhonech rozprostřou tisíce malých pavučinek, obdobím, kdy se příroda začíná nenápadně ladit do odstínů žluté, hnědé a červené. Jsou to poslední hřejivé dny před tím, než přijdou podzimní plískanice, déšť, mlhy a nečas.  

A tak jsme se rozhodli užít si výtvarnou dílnu na Oddělení dlouhodobé péče v podobě tvoření letních či podzimních stromů podle toho, na jaké roční období jsme naladěni. Někteří ještě sklízejí jablka,  druzí se již nemohou dočkat, až barevné listy pokryjí zem. Společně jsme se však nechali unést mírně chladivým vánkem babího léta a naladili se na přicházející podzim.

Tato dílna se mohla uskutečnit i díky výtvarným potřebám, které byly zakoupeny z nadačního příspěvku od Nadačního fondu TESCO v rámci programu "Vy rozhodujete, my pomáháme".
Děkujeme, že i díky této podpoře se můžeme s Dobrovolnickým centrem ÚVN podílet na aktivitách, které pacientům mohou zpříjemnit někdy dlouhou cestu za uzdravením.