Ve čtvrtek 25. listopadu nastal s drobným předstihem Dobrovolnickému centru advent. Krásné adventní věnce totiž přijeli předat dva studenti a dva zástupci Anglo-německé obchodní akademie, se kterou jsme začali spolupracovat na podzim 2019. Studenti z celé školy vyrobili 35 nádherných věnců,

které jsme následně předali ještě před první adventní nedělí na dlouhodobá oddělení (OŠEP, ODP a Oddělení paliativní péče, DVM), jeden z nich můžete také uvidět například na recepci Emergency. ANOA za věnce i perníčky moc děkujeme! :-)

K věncům přinesli pro pacienty a personál také něco na zub. Na odděleních si tak mohli pochutnat na perníčkách, které upekli učitelé a studenti je ozdobili. Ochutnávku perníčků zahájili na Oddělení ošetřovatelské péče, kde jsme měli odpolední dílnu na téma „Vánoční květináče“. Ty zdobilo několik šikovných pacientek a pod jejich rukama vznikla krásná výzdoba pro oddělení.

Epidemiologická situace není ani letos lepší, a tak chystáme další osvědčenou aktivitu, která potěší nejen pacienty, ale i jejich blízké. Již druhým rokem nám šikovná dobrovolnice Míša navrhne a vyrobí linorytem zdobené vánoční pohlednice, které budou moci pacienti poslat svým blízkým. Děkujeme vedení nemocnice, že tuto aktivitu vstřícně podpořilo.

Krásný a co nejpoklidnější advent všem nemocničním kolegům přejí

Kristýna & Petra