S Dobrovolnickým centrem se v adventním čase spojila inciativa IFMSA (International Federation of Medical Students‘ Associations) Úsměv všem.  Letos poprvé oslovili Dobrovolnické centrum ÚVN s nabídkou výroby vánočních přání pro pacienty.

„Domluvili jsme se na dodání přesného počtu přání pro všechna oddělení s pacienty a klienty v dlouhodobé péči, celkem 104 kusů. Jaké však bylo překvapení koordinátorek, když milí a šikovní medici 17. prosince dovezli na 240 kusů vánočních přání! Každé z nich ručně vyrobené a všechna do jednoho nádherná. Moc medikům z 3. LF UK za jejich úžasnou iniciativu děkujeme. Přáníčka rozzářila mnoho tváří,“ přibližuje Kristýna Skovajsová, koordinátorka dobrovolníků.

Nečekaně hojný počet přání umožnil obdarovat nejen Domov Vlčí mák, Oddělení dlouhodobé péče a Oddělení ošetřovatelské péče. Přání se dostala také k pacientům Interní kliniky, Chirurgické kliniky a Kliniky ortopedie. Posledním oddělením, kam přáníčka putovala, byla EMERGENCY, kde přání obdržel službu konající personál přímo na Štědrý den.

 

Dobrovolnické centrum ÚVN