V pátek 20. května jsme spolu s našimi dobrovolníky doprovázeli klienty Domova Vlčí mák na výlet do Průhonického parku. Hned v ranních hodinách jsme pomohli s přesunem klientů k autobusům, které na ně čekaly přímo před budovou.

Společně s personálem jsme všechny seniory pohodlně usadili, naložili jsme vozíky, nasedli a vyrazili jsme směr Průhonický park.

Počasí bylo naprosto ideální, příjemné svěží jarní teplo. Každý z personálu i dobrovolníků dostal přiděleného jednoho klienta. Na některé čekal v Průhonicích i rodinný příslušník, všichni pak společně vyrazili na okružní cestu parkem. Na každém rohu nás udivovala spousta nádherně rozkvetlých rododendronů a azalek různých barev a velikostí. To byla pastva pro oči! Překrásně kvetly i symboly válečných veteránů – vlčí máky. Cestou přidávali klienti Domova Vlčí mák i vzpomínky a příběhy z dřívějších dob. Často nás jejich vyprávění pobavilo a společně jsem se tak dost nasmáli.

„Přemýšlím, pro koho to byl vlastně větší zážitek. Pro klienty, kteří se po delší době dostali mimo areál nemocnice, nebo pro nás, kteří jsme si poslechli spoustu zajímavostí z historie a získali množství cenných rad starších a zkušenějších? Každopádně to bylo velmi příjemné pro obě strany,“ uvažuje Tereza Tulachová, koordinátorka z Dobrovolnického centra ÚVN.

Na závěr vydařeného výletu si ještě někteří rádi chvíli poseděli v zámecké kavárně při kávě a dortíku, no a pak zas zpátky do autobusu a zpět do Domova na oběd. Klienti byli nadšeni, byť se navraceli s lehkou únavou.

Moc děkujeme všem pomáhajícím dobrovolníkům, vážíme si jejich času, který seniorům věnovali a umožnili jim tak tento zážitek. Tak zase někdy na viděnou!