Čtvrteční dopoledne 13. září 2012 zpestřil personál Oddělení sociální péče svým klientům a válečným veteránům výletem do Leteckého muzea Kbely. Pomocnou ruku přidali vedle personálu také čtyři dobrovolníci a koordinátorka Dobrovolnického centra ÚVN.

Nápad navštívit právě muzeum Kbely nebyl náhodný. Jeden z válečných veteránů pobývajících v ÚVN, Pan Šnobl, působil u partyzánů v odboji a po válce u výsadkářů. Velkou měrou se zajímal o techniku a prohlídky technických a historických muzeí patřily mezi jeho koníčky. Proto byla návštěva muzea pro něj, ale i ostatní velkým potěšením. Měli možnost prohlédnout si exponáty od první světové války do současnosti z bezprostřední blízkosti a vyslechnout si zajímavý výklad, který není běžnou součástí prohlídek. Jedinečnost a zároveň mrazivou nostalgii představovala expozice autentického bojového letadla z druhé světové války - šturmoviku ze stavu 3. čs. smíšené letecké divize, které pilotoval dnes již zesnulý poručík válečný veterán Karol Novotný.

Navzdory vzpomínkám, které se leckterým mohly vybavit při pohledu na historické letouny, byli všichni z výletu nadšeni. Za zmínku stojí i to, že pro transport klientů byl poprvé využit nový sanitní vůz se speciální hydraulickou plošinou usnadňující nástup do vozidla handicapovaným pacientům na invalidních vozících a to včetně elektronických.